OGŁOSZENIA

Ogłoszenia

 

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (tekst modlitwy po Komunii).
 2.  W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszach Świętych będziemy modlić się za wszystkie dzieci.
 3.  W środę rozpoczynamy czerwiec - miesiąc który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie o 17.40, a w niedziele o 16.40.
 4.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w sobotę po Mszy o 7.30 wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy (koniec nabożeństwa o 9.00)

 1.  W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 10.20 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca, a na rozpoczęcie Mszy św. o 12.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2.  W środę 8 czerwca, jak w każdą drugą środę miesiąca o 20.30 różaniec dla mężczyzn.
 3.  Za dwa tygodnie,12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej
 4.  W 13 dzień czerwca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00
 5.  W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia o 9.00, 11.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, a dziewczynki do sypania kwiatami, które można wcześniej przynosić do zachrystii.
 6.  W niedzielę 19 czerwca przypada ostatnia niedziela roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą świętą o godz. 11.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 7.  W czwartek, 23. czerwca, przypada Dzień Ojca. Na Mszach św. tego dnia będziemy żyjącym ojcom wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 8.  W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9.  W okresie wakacyjnym (począwszy od ostatniej soboty czerwca) nie będzie Mszy o 7.30 w soboty oraz o 12.00 w niedziele.
 10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia i miesiąca życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

 

 

.

 

 

 

 

Copyright © Parafia Serock 2021

Search